Zaświadczenie pracodawcy jest niezbędnym dokumentem do złożenia wniosku o Kindergeld. O wydanie tego wniosku powinien się zwrócić do swojego pracodawcy ojciec pracujący za granicą. Bardzo często po rozwodzie lub rozstaniu, gdy relacje między rodzicami są napięte, były partner lub mąż nie chce uzyskać zaświadczenia od pracodawcy na złość swojej byłej partnerce.
W ten sposób:
1. Blokuje zwrot Kindergeld sprzed wielu lat, jeśli sprawa była wcześniej w toku i Familienkasse lub podobna instytucja domaga się brakującego dokumentu.
2. Blokuje zwrot Kindergeld za ostatnie pół roku.
3. Blokuje wypłatę dodatku dyferencyjnego.
4. Blokuje uzyskanie Kindergeld, na dzieci powyżej 18 roku życia.
Ile możesz na tym stracić?
Na przykład, jeśli Twoje dziecko ma osiemnaście lat i wybiera się do szkoły wyższej, to gdyby nie zła wola ojca, mogłoby liczyć na wypłatę Kindergeld przez 7 kolejnych lat. Kindergeld jest regularnie podnoszone, np. w roku 2021 zostanie podniesione z 204 euro do 215 euro. Dla uproszczenia wyliczeń założymy, że kwota będzie stała w miejscu i wynosiła aktualną stawkę 204 euro.
7 lat x 12 miesięcy x 204 euro = 17 136 euro
Przyjmując cenę za euro 4,30 złotego otrzymujemy kwotę 73 684,80 złotych.
Odzyskajkindergeld.pl podchodzi do problemu jak do szansy. Co to oznacza? Jeśli Twój były partner świadomie odmawia Waszemu dziecku pieniędzy z Kindergeld, obojętnie czy ze zwrotu, czy z dodatku dyferencyjnego, czy z Kindergeld dla dzieci od 18 do 25 roku życia, to oznacza, że taką samą kwotę powinien zapłacić ze swojej kieszeni. Na powyższym przykładzie, jeśli nie chce poprosić pracodawcy o zaświadczenie (co go kosztuje 0 zł), to powinien zapłacić 73 684,80 zł z własnych pieniędzy. Pomożemy przekonać go, co jest dla niego bardziej korzystne.
Co możesz zrobić w tej chwili?
Zapisz się na bezpłatną konsultację telefoniczną. Wybierz w kalendarzu dzień i godzinę, kiedy znajdziesz czas.
Zapisz się na bezpłatną konsultację