Odzyskaj 500 plus z przeszłości 

Jak odzyskać 500 plus z przeszłości?

Są sytuacje, gdy zwrot 500 plus z przeszłości nie jest możliwy. Gdy ktoś ma dzieci, oboje rodzice żyją w Polsce i od 2016 roku nie złożył wniosku o 500 plus, bo mu się nie chciało i nie istnieje obiektywny powód, dlaczego tego nie zrobił, to gdy będzie próbował teraz złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenie, to na 99% go nie otrzyma. Jeśli chodzi o sytuacje transgraniczne, gdy jedno z rodziców pracuje lub pracowało za granicą i wniosek nie został złożony z różnych powodów, to są szanse, aby odzyskać 500 plus z przeszłości.

Co przeszkadza na drodze do odzyskania 500 plus z przeszłości?
  • Utracone terminy
  • Dezinformacja w sieci
  • Urzędniczne mantry, np. „prawo nie działa wstecz”
  • Pytanie urzędników o radę. Trzeba zrozumieć, że w tym temacie stoją po drugiej stronie barykady – mają usypiać i zniechęcać
W przypadku zwrotu 500 plus za wcześniejsze okresy, to jest to temat, w którym liczy się doświadczenie w sporach z urzędami. Urzędnicy są mistrzami poklepywania po plecach. Życzliwie wytłumaczą, dlaczego się nie da. Zazwyczaj sprawy dotyczą znacznych kwot i trzeba mieć świadomość, że nie da się odzyskać pieniędzy prosząc i dając się uwodzić. Każda sprawa jest indywidulana, więc najpierw musimy ją przeanalizować.
konflikty z niemieckim familienkasse mama z corka

Zapisz się na bezpłatną konsultację

NUMER TELEFONU:

+48 729 685 575
(od pon. do pt. w godz. 8:00-18:00)

konflikt-z-familienkasse mama z corka

W jakiej sytuacji możemy pomóc?

Jak odzyskać świadczenie z poprzednich okresów zasiłkowych?

Umów się na bezpłatną konsultację, a my przeanalizujemy Twoją sytuację i pomożemy Ci z odzyskaniem 500 plus z przeszłości. 

Zapisz się na bezpłatną konsultację

NUMER TELEFONU:

+48 729 685 575
(od pon. do pt. w godz. 8:00-18:00)

Masz podobny problem?

ZAPOZNAJ SIĘ Z ARTYKUŁAMI, KTÓRE POMOGĄ CI ZROZUMIEĆ SWOJĄ SYTUACJĘ
DARMOWA KONSULTACJA