Kindergeld nie powinno się wliczać do alimentów. Podobnie 500 plus / 800 plus nie wlicza się do alimentów. Nie powinno się wliczać do alimentów innych zasiłków typu child benefit z innych krajów. Państwo nie tworzy zasiłku dla dzieci po to, aby rodzice, którzy nie żyli i nie żyją z dzieckiem, mogli zaoszczędzić na alimentach. Świadczenia takie jak Kindergeld i 500 plus / 800 plus mają wspierać rozwój dziecka lub w podejściu minimalistycznym – zwiększyć ekonomiczne bezpieczeństwo gospodarstwa domowego, które wychowuje dziecko. Jeśli ktoś opłaca alimenty z Kindergeld, to powinien zwrócić wszystkie pieniądze rodzicowi z dzieckiem. Praktyka pokazuje, że nie zrobi tego jednak bez naszej pomocy.
Kindergeld to państwowe wsparcie finansowe oferowane rodzinom, w których co najmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w Niemczech. Świadczenie to ma na celu pomóc w pokryciu kosztów związanych z wychowywaniem dziecka, takich jak odzież, edukacja, oraz opieka zdrowotna. Oczywiście w przypadku tzw. transgranicznym, gdy jeden z rodziców jest zatrudniony w Polsce, a drugi w Niemczech, wypłacany jest dodatek dyferencyjny, a nie pełny Kindergeld.
Kindergeld należy się również rodzicom, którzy wychowują dziecko sami, a jedynie były partner, była partnerka lub były mąż, była żona pracują w Niemczech. Brzmi to paradoksalnie, ale wnioskodawcami powinni być w takiej sytuacji rodzice, którzy nie pracują w Niemczech, ale mają wspólne gospodarstwo domowe z dziećmi. Były lub była pracuje w Niemczech lub innym kraju, a Ty chcesz złożyć wniosek o zagraniczny zasiłek na dziecko? Zapisz się na bezpłatną konsultację ws. Kindergeld.
Kindergeld nie powinno być wliczane do alimentów, ponieważ wypacza to ideę alimentów. Alimenty są z kieszeni rodzica, który nie mieszka z dzieckiem. A nie z kieszeni Państwa i programu, który ma podnosić standard życia dzieci i rodzin wychowujących dzieci. Jeśli ktoś twierdzi, że alimenty mogą być pokrywane z Kindergeld, to jakby mówił, że Kindergeld to dodatkowe kieszonkowe dla rodzica pracującego za granicą. Nieprawdą jest, że rodzic pracujący za granicą i nie mieszkający z dzieckiem może rozporządzać Kindergeld jak kieszonkowym. Nieprawdą jest, że może przeznaczyć Kindergeld na alimenty (lub wynegocjować niższe alimenty). Bo to nie jego/jej kieszonkowe. Jeśli tak się dzieje lub działo w konkretnym przypadku, to znaczy, że doszło do nadużycia i trzeba odzyskać te pieniądze. Kindergeld z przeszłości powinno wrócić do rodzica, który wychowuje dziecko. I bieżący zasiłek również powinien być wypłacany na konto rodzica, z którym żyje dziecko. Jeśli adwokat twierdzi inaczej, to znaczy, że nie nadaje się do pomocy w tej tematyce. Chcesz, aby były lub była oddała pieniądze? Masz problem z dokumentami od byłej żony lub męża? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego doświadczenia, zamiast krążyć po omacku.
Zapisz się na bezpłatną konsultację telefoniczną. Wybierz w kalendarzu dzień i godzinę, kiedy znajdziesz czas.
Zapisz się na bezpłatną konsultację