Zasiłek na dziecko w Danii wypłacany jest co kwartał. Kwota zasiłku maleje z wiekiem dziecka. Børneydelse dla dziecka do 3-ech lat wynosi 4596 koron kwartalnie. Børneydelse dla dziecka w przedziale wiekowym 3-6 lat wynosi 3639 koron duńskich. Zasiłek dla dziecka w wieku 6-15 lat to 2862 koron. Zasiłek na młodzież (Ungeydelse), czyli dziecko 15-18 lat wynosi 954 korony na miesiąc.
Jeśli biologiczny ojciec dziecka pracuje w Danii, a Ty jesteś nieaktywna zawodowo w Polsce i wychowujesz dziecko pod własnym dachem, to Børneydelse powinno trafiać na Twoje konto. Ani Ty ani Twoje dziecko nie musicie mieć meldunku w Danii. Nie ma też znaczenia, w jakiej relacji jesteś z jego ojcem: nie masz ślubu z ojcem dziecka, jesteś w trakcie rozwodu, po rozwodzie lub jesteście małżeństwem tylko na papierze. Jeśli Wasz związek rozpadł się i nie tworzycie rodziny, pieniądze powinny trafiać do rodzica, który ponosi trud wychowania dziecka.
Jeśli natomiast pracujesz w Polsce, to oprócz 500+ z Polski, należy Ci się dodatek dyferencyjny z Danii. Chcesz uzyskać zasiłek na dziecko, zasiłek na młodzież lub dodatek dyferencyjny z Danii, zapisz się na bezpłatną konsultację w sprawie zasiłku z Danii.
Jeśli zastanawiasz się, czy pieniądze, które były partner pobierał z urzędu z Danii przez lata, należą się Tobie, to odpowiedź jest jednoznaczna: Tak, Tobie. Chyba, że dziecko jest już pełnoletnie, wówczas Børneydelse należy się Wam. Być może te informacje Cię dziwią, bo Twój były partner Cię okłamywał. Ojcowie, którzy zabierają zasiłki na dzieci dla siebie, tworzą zazwyczaj jedną z kłamliwych narracji, wprowadzając partnerkę w błąd. Mogłaś więc słyszeć, że pieniądze należą się tej osobie, która płaci podatki, albo że aby dostawać ten zasiłek trzeba być zameldowanym w Danii. Ojciec dziecka mógł także wymawiać się od przekazywania pieniędzy twierdząc, że przez lata płacił wysokie alimenty, więc nie zauważyłaś, że już dawno te pieniądze przejadłaś. To wszystko bzdury. Alimenty ojciec płaci z własnej kieszeni. Pieniądze z zasiłków na dzieci wypłaca odpowiednia instytucja i należą się rodzicowi, który wychowuje dziecko. Nawet po latach. Mamy na to dowody w postaci wyroków sądowych i decyzji administracyjnych. To od Ciebie zależy, czy odzyskasz te pieniądze. Więcej o Kindergeld.
Zapisz się na bezpłatną konsultację telefoniczną. Wybierz w kalendarzu dzień i godzinę, kiedy znajdziesz czas.
Zapisz się na bezpłatną konsultację