Firmy załatwiające Kindergeld

 
Dziękujemy tym osobom, które umawiają się na bezpłatne konsultacje lub po prostu dzwonią ze swoim problemem. Dzięki tym rozmowom dowiadujemy się, jak działa świat od podszewki. Dowiadujemy się jakie wewnętrzne mechanizmy kierują działaniem firm załatwiających Kindergeld. Przyjrzyjmy się, jak działają duże firmy uzyskujące Kindergeld. Od podszewki.

Gwiazdki i drobny druczek

Zwracając się do firmy pomagającej uzyskać Kindergeld. Słyszysz lub czytasz ofertę:
  • Opłata wstępna 500 zł*
  • Opłata 25% od otrzymanego zwrotu**
Co to oznacza w praktyce? Co się kryje pod gwiazdkami i drobnym druczkiem?

Gwiazdki od podszewki

Opłata wstępna 500 zł* to kwota netto bez podatku. Zawsze ta sama zabawa w manipulowanie kwotami netto-brutto. Jak słuchasz/czytasz ofertę podaje Ci się kwotę netto, gdy otrzymujesz fakturę, okazuje się, że kwota powiększona jest o podatek VAT. Czyli do zapłaty jest 615 zł. Nie jesteś przedsiębiorcą, żeby Cię informować o kwotach netto. Od początku firma powinna Ci powiedzieć o kwocie brutto, czyli ile masz faktycznie zapłacić.
Opłata 25% od otrzymanego zwrotu** Do procentów od sukcesu też nie doliczyli VAT. Znów to samo. Mówią Ci 25%, a w rzeczywistości to 30,75%. Dla przykładu, gdy otrzymujesz 2000 zł, myślisz sobie, że zapłacisz 500 zł i jest ok. Nie jest. Bo w momencie zapłaty dowiadujesz się, że to było „25% netto”, czyli firma pobiera 615 zł po doliczeniu VAT.

Drobny druczek od podszewki

***Najważniejsze pytanie brzmi, czy firma bierze swoje wynagrodzenie od sukcesu jednorazowo ze zwrotu za przeszłość? Bo jeżeli nie, to będą naliczać swoje 25%** przez wszystkie lata pobierania Kindergeld. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, to mogą Cię związać umową do momentu, aż dziecko skończy np. lat 25. 
****Jeszcze ważniejsze pytanie niż najważniejsze pytanie: czyje konto zostanie wpisane we wniosek o Kindergeld? Jeśli konto firmy, to stawiasz się w niekorzystnej sytuacji. Bo to zewnętrzna firma dzieli pieniądze z urzędu.
*****Kolejne kluczowe pytanie, czy zewnętrzna firma gwarantuje Ci pełny dostęp do dokumentacji? Czy będziesz w posiadaniu wszystkich wychodzących i przychodzących pism oraz czy będziesz posiadać wszystkie dowody nadania? Bo jeśli nie, a za jakiś czas współpraca się zakończy, to w jaki sposób odtworzysz swoje dokumenty? Familienkasse domaga się często udowodnienia ważnych faktów po latach. Nie licz na to, że „z automatu” na koniec współpracy otrzymasz komplet swoich dokumentów. O dostęp do dokumentów musisz zadbać w trakcie wyboru doradcy, pytając, czy wszystkie dokumenty wychodzące i przychodzące oraz dowody nadania będą Ci na bieżąco przekazywane. Na bieżąco. Bo po czasie nic nie otrzymasz. Jeśli o to nie zadbasz, to za jakiś czas zaczniesz od zera. Bez dokumentów. Bez wiedzy na jakim etapie jest sprawa. Z doradcą, który nie odbiera telefonów. 

Firmy załatwiające Kindergeld

Nieroztropnie jest zacząć współpracę z firmą, która od razu pobiera całą kwotą należną za usługę. Taka firma (czy doradca) w przypadku trudności, które zdarzają się w sprawach urzędowych często, nie ma motywacji, aby dociągnąć sprawę do przelewu. Firmy biorące całą kwotę od razu koncentrują się tylko na pozyskiwaniu nowych klientów, bo starzy są „problematyczni” i za dużo kosztują czasu.
Z drugiej strony są te podmioty, które wiążą klientów drobnym druczkiem po to, aby procenty od sukcesu były im przelewane przez długie lata po wykonaniu usługi. Zadaniem doradcy jest uzyskanie świadczenia. I za to naszym zadaniem należą się pieniądze od sukcesu. Świętowanie sukcesu nie może trwać latami. Praca została wykonana, zasiłek przyznany. Pobieranie opłaty za kolejny miesiąc po zwrocie z Familienkasse to rodzaj pasożytnictwa.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

NUMER TELEFONU:

+48 729 685 575
(od pon. do pt. w godz. 8:00-18:00)

Jakie dokumenty przygotować?

Jak uzyskać Kindergeld?

Umów się na bezpłatną konsultację, a my pomożemy Ci uzyskać świadczenie Kindergeld lub dodatek dyferencyjny. Przeanalizujemy Twoją sytuację.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

NUMER TELEFONU:

+48 729 685 575
(od pon. do pt. w godz. 8:00-18:00)

Masz podobny problem?

Zapoznaj się z artykułami, które pomogą Ci zrozumieć swoją sytuację
DARMOWA KONSULTACJA