Na czym polega różnica między ludźmi bogatymi, a przeciętnymi? Pierwsza myśl, która przychodzi Ci do głowy, to pieniądze. Ok, ale to nie jest przyczyna, tylko skutek. Naszym zdaniem, różnica polega przede wszystkim na przekonaniach, którymi się kierujemy w życiu. Bogaci ludzie w obliczu pandemii kierują się zasadą: „bądź pazerny, kiedy inni się boją”.
Największe bogactwo: czas
Gdybyś była bogata i kierowała się powyższą zasadą, wizja izolacji w domu i ogromnych zasobów czasu, nie stresowałaby Ciebie nawet w 1%. Wiedziałabyś, że to doskonała okazja, żeby podjąć trudne tematy, np. temat związany z odzyskaniem Kindergeld. Odzyskanie kilkudziesięciu tysięcy złotych wymaga czasu, poszukania dokumentów, wypisania najważniejszych dat, poukładania sobie w głowie wszystkich faktów. W normalnym czasie, czyli rutynie dnia codziennego, gdy wraca się po pracy do domu, gdzie czekają dzieci, ich energia, problemy i zaczyna się drugi etat „domowy”, trudno mieć świeży umysł o 22:30, aby usiąść do dokumentów.
Powiedzenia biednych
Któż nie zna powiedzeń: „grosz do grosza będzie kokosza”, „do trzech razy sztuka”, „bez pracy nie ma kołaczy”. Co je łączy? Że to są przekonania ludzi biednych. Zbieranie groszy nie ma najmniejszego sensu. Nawet kraje Strefy Euro, chcą przestać produkować eurocenty, bo metal potrzebny na ich produkcję, jest droższy niż ich nominały. Do trzech razy sztuka? Każdy, kto jest specjalistą w jakieś dziedzinie wie, że nie chodzi o trzy próby, ale 1000 prób. Bo gdy stawka jest wysoka, to warto próbować i 1000, i 2000 razy. Komuż babcia lub mama nie powtarzała, że bez pracy nie ma kołaczy? Owszem, praca daje chleb. Jeśli kierowałaś się tą zasadą, jako młoda osoba i poszłaś do pracy „za chlebem” i nadal ją wykonujesz, to znaczy, że jesteś ofiarą tego powiedzenia. Bo jaką wiedzę o świecie mogłaś mieć jako 18-latka czy 24-latka? „Bogaty” człowiek, gdy już zaspokoi swoje podstawowe potrzeby, czyli zarobi na kołacze, zmienia pierwszą pracę na lepszą. Zmienia pracę nie tyko na lepiej płatną, ale zmienia na pracę, która np. daje mu takie same przychody, ale daje mu więcej czasu. Zmienia pracę na lepszą i zarobione pieniądze powyżej pieniędzy na utrzymanie, inwestuje w kupno mieszkania na wynajem, aby bez pracy były kołacze. Gdyby to powiedzenie ułożyli ludzie zamożni, powinno ono właśnie brzmieć w ten sposób: „zmierzaj do tego, aby bez pracy były kołacze”.
Co robią bogaci podczas pandemii?
Co to znaczy „bądź pazerny, gdy inni się boją?” dla człowieka bogatego? Teraz, gdy akcje spółek giełdowych spadły na łeb na szyję, ludzie bogaci… odkupują akcje swoich spółek za bezcen. Panika drobnych ciułaczy sprawia, że rekiny mogą odkupić z rynku swoje spółki za drobne z ich perspektywy kwoty.
Jak Ty możesz zyskać?
Być może w tej chwili nie jesteś rekinem. Ale możesz myśleć i działać jak rekin. Wyłącz telewizor, wyłącz portale internetowe, facebooka, instagrama itd. Przestań liczyć zakażonych i zmarłych. To są tylko liczby, na które nie masz żadnego wpływu. Wykorzystaj ten czas i odrób zadanie domowe:
1. Poszukaj dokumentów dotyczących Kindergeld, rozwodu, alimentów, 500+
2. Wypisz najważniejsze daty: kiedy zaczął pracować zagranicą?, kiedy się rozstaliście?, kiedy urodziły się dzieci?, kiedy kontaktował się z Tobą w sprawie Kindergeld?, kiedy chciał zaświadczenie ze szkoły? itd.
3. Zeskanuj lub porób zdjęcia wszystkich dokumentów, konwersacji SMS-owych, e-maili, rozmów na What’supie lub Messengerze.
Gdy to wszystko zrobisz, skontaktuj się z nami – przeanalizujemy Twoją sytuację, oszacujemy, ile możesz odzyskać i wycenimy naszą pracę.
Masz podobny problem?
Zapisz się na bezpłatną konsultację telefoniczną. Wybierz w kalendarzu dzień i godzinę, kiedy znajdziesz czas.
Zapisz się na bezpłatną konsultację